Czym jest Animizacja, kim jest Animag? -podstawowe informacje.

Animizacja - jest to odłam w transmutacji, dziedzina magii polegająca na przemianie w różne organizmy żywe. Jest ona przykładem transmutacji psychicznej. Tę sztukę przemiany wymyślił i opracował Samuel DeLion wraz ze swoim przyjacielem - Tommy'm Nayerem. 

 

Animizacja była praktykowana od stuleci przez magicznych obywateli, nie mniej jednak nie było to tak dobrze kontrolowane przez Ministerstwo Magii jak w ówczesnych czasach. Dawniej ministerstwo miało duże problemy z kontrolowaniem użycia dobrych czarów, a co dopiero bardziej zaawansowanych. Jest to niezwykle trudna i niebezpieczna sztuka wymagająca wielu lat ćwiczeń. Niepoprawna przemiana animizacyjna prowadzi do bolesnych wypadków - jest równie niebezpieczna jak niektóre zakazane klątwy! Umiejętność Animagii wymaga talentu zarówno w dziedzinie Transmutacji jak i Eliksirów. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za problemy natury fizycznej i psychicznej, spowodowane zastosowaniem się do instrukcji, które zostaną podane.

 

Wzór Animizacji:

[Homo sapiens] =A> [nazwa wyniku animizacji po łacinie]

  

Animag - czarownica lub czarodziej, którzy potrafią przemienić się w dowolnej chwili w zwierzę.

Kiedy znajdują się w stanie przemiany, zachowują większość umiejętności ludzkiego myślenia, poczucia własnej tożsamości, a także wspomnień.

 

Nawet jeśli przyjmują zwierzęcą formę dość często, długość ich życia nie ulegnie zmianom. Jakkolwiek, ich uczucia i emocje będą uproszczone oraz odczują wiele zwierzęcych potrzeb, odpowiednich dla gatunku zwierzęcia w jakie się przemieniają. Może to być chociażby potrzeba zjedzenia tego, czym żywi się ich animagiczna forma.

 

 

Animadzy świetnie sprawdzają się jako szpiedzy i przestępcy. Ze względu na to powstał Rejestr Animagów, w którym należy podać swoje dane osobowe, a także szczegółowy opis wyglądu stworzenia, w które chce się przemieniać. Zazwyczaj dzieje się tak, że ludzkie cechy szczególne, czy ułomności, będą również widoczne u animagicznej formy. Nie wpisanie się do Rejestru grozi zesłaniem do Azkabanu.