Jak wykonać praktykę prawidłowo na zajęciach?


 

Załóżmy, że została zadana poniższa praktyka na zajęciach:

 

Zaklęcie: Engorgio (zaklęcie powiększające)

Chwyt: Alfa

Ruch różdżką: Pojedyncze puknięcie

Siła woli: Skupienie (podmiot, krotność)

Kolor światła: Lodowaty niebieski

Przeciwzaklęcie: Reducio

 

Mamy podane wszystko szczegółowo. Poniżej umieszczam wskazówki dla wszystkich uczniów, jakie elementy powinny być zawarte poza wyżej wymienionymi w zadaniu:

 

1. Zachować wszystkie zasady odnośnie bezpieczeństwa w transmutacji.

 

 Jeśli chodzi o przemianę małych przedmiotów (np. zapałki w igłę) lub np. owadów - nie trzeba wstawać z ławki czy jakoś specjalnie się oddalać. Jednak jak już to jest coś większego, albo przemienia się coś żywego, to wtedy trzeba zachować odpowiednią odległość.  Przy rzucaniu zaklęć powinno się zachować odległość ok. 30-40 cm od substratu. 

 

 2. Wszystkie chwyty i manipulacje różdżki należy opisać.

 

 Tutaj głównie mam na myśli to, by nie pisać “chwyciła różdżkę chwytem alfa” albo “wykonała ruch haczykowy” tylko napisać: “chwyciła różdżkę między kciukiem a pozostałymi palcami z ręką wyprostowaną w łokciu i uniesioną na wysokość substratu(jako substrat wymieniamy w tym miejscu przedmiot lub coś żywego, które poddajemy przemianie)”, “nie dotykając substratu wykonała dynamiczny półobrót nadgarstka” itd. 

 

3. Pamiętaj o skupieniu!

 

 Zawsze należy dostatecznie skupić się na wykonywanej czynności i uważać, by się nie przejęzyczyć. Czyli nie wystarczy skupić się na samym zaklęciu albo na samej przemianie. Trzeba pamiętać o obu elementach. Jeśli zwiększamy obiekt, to wtedy skupiamy się na tym, ilukrotnie ma się zwiększyć, jeśli zmieniamy odcień, to na jaki dokładnie itd. Jeśli jest wymagany akcent do podanego zaklęcia, to wtedy również należy go uwzględnić.

 

4. Wskazówki “techniczne”.

 

Jeśli ktoś chce dać naprawdę długą wypowiedź na zajęciach, polecam np. w notatniku wpierw napisać daną praktykę i rozdzielić tekst na mniejsze fragmenty. Unikniemy wtedy sytuacji, że spora część tekstu “zniknie” (w sensie że zamiast całego tekstu pokaże się fragment i trzy kropki na końcu) albo uniknie się frustracji jak zostaniemy rozłączeni z chatem. Należy też unikać rażących błędów w pisowni. 

 

Jeśli zostanie wszystko zawarte, o czym wspomniałam powyżej, to jedynie co Was ogranicza to wasza wyobraźnia. Wszystkie praktyki wykonuje się klimatycznie na zajęciach.