Kim jest metamorfomag? Czym się różni of animaga?


 

Metamorfomagia to dziedzina magii, która polega na zmianie wyglądu czarodzieja w dowolnym miejscu i czasie bez pomocy mugolskich sposobów (np. nożyczek, skalpela).Jest to trudna, jednak łatwiejsza od animizacji sztuka zmiany wyglądu. Wykonuje się ją (podobnie jak animizacje) bez różdżki. Czarodzieje, którzy posiadają tę umiejętność nazywają się  metamorfomagami. Nie można się tej umiejętności jednak nauczyć, gdyż z tą sztuką trzeba się urodzić, dlatego też na świecie jest tak niewiele metamorfomagów. Świetni są też w kamuflażu.

 

 

Wzór przemian:

[Homo sapiens]: [Część ciała]+[Cecha przed] =M> [Część ciała]+[Cecha po]

 

Jak oni to robią? 

 

 Jeżeli metamorfomag chce zmienić swój wygląd, najpierw myśli o rzeczy, którą chce zmienić (np. włosy)  na jaki kolor i jak długie mają być w tym przypadku włosy. Wtedy zachodzi reakcja, komórki pierwotnego koloru włosów "umierają", a zastępują je komórki nowego koloru.

 

Jeżeli chcemy wydłużyć włosy, to komórki włosów wydłużają się i "rodzą się" nowe. Jeżeli chcemy zmienić kształt np. nosa, to komórki nosowe zmieniają swój kształt w taki sposób, aby zmienić kształt nosa na taki, jaki chce czarodziej.

 


Przykłady przemian metamorfomaga:


[Homo sapiens]: [Włosy]+[Fioletowe] =M> [Włosy]+[Rude]

[Homo sapiens]: [Nos]+[Ludzki] =M> [Nos]+[Świński]